Site Loader
Namo pridavimas

Turim sklypą Vilniaus r., norim pasistatyti nedidelį namuką. Ar reikia derinti projektą, gauti leidimą?

Sodo sklype prieš 10metų pastatėm namelį. Seniau ten buvo tokia sukiužus trobelė. Ją nugriovėm. Pastatėm padoresnį. Norėtume užregistruoti. Ar galima?

Turiu 1ha žemės ūkio paskirties sklypą. Su tvenkiniu. Ar galiu ant kranto statyti pirtelę? Ar nelieps nugriauti?

Tokie ir panašūs klausimai mums užduodami pakankamai dažnai. Ir tiesa sakant kiekvieną kartą reikia rimtai pagalvoti.

Šitas post’as bus skirtas paaiškinti žmonėms žmonių kalba tai, kas nusako, ar jūsų norimam statyti pastatui reikia rengti projektą, gauti statybų leidimą, ar vis gi ne. Mums tai irgi bus “špargalkė” ateičiai. Minėsiu, tik eilinius pastatus, kuriuos dažniausiai ir stato paprasti žmonės. Tad tiems, kuriems rūpi bokštų, branduolinės energetikos objektų statybos – skaitykit šaltinius – įstatymus. 😀 .

Iš senų laikų labai gajus mitas, kad statyti namą iki 80m2 ploto leidimas nereikalingas. Ir taip ir ne. Yra niuansų. Taigi… Šiek tiek plačiau apie tuos nedidelius pastatus, kuriuos norėtųsi statyti laisvai.

Ar statybai reikalingas projektas ir leidimas?

Atsakykime į kelis klausimus:

 • Kokiai kategorijai priskiriamas jūsų statinys?
 • Kur jis statomas?
 • Kada jis pradėtas statyti?

Statinio kategorija

Mums užteks žinoti, kad statiniai būna:

Ypatingi

Juos apibrėžia – STR 1.01.03:2017 „Statinių klasifikavimas“ 5 įstatymo skyrius. Tai yra daugiabučiai, visuomeniai pastatai, degalinės, užtvankos ir kiti rimti statiniai. Tegul jie sau gyvena.

Neypatingi

Pagal LR Statybos įstatymo 2 straipsnio 28 punktą. Neypatingasis statinys – statinys, nepriskiriamas prie ypatingųjų ir nesudėtingųjų statinių. Tai yra dažniausiai pasitaikantys paprasti namai, kurių kvadratūra jau viršija 80m2.

100-200m2 gyvenamas namas – klasikinis tokios kategorijos statinys. Tokiems statiniams reikia ir visada reikėjo statybos leidimo.

Nesudėtingi

Plačiau žiūrėsim į šią kategoriją. Būtent čia ir “gyvena” tie paprastai ir nesudėtingai be leidimų statomi statiniai. Bet paprasta yra ne visuomet.

Nesudėtingi statiniai apibrėžti tiksliai. STR 1.01.03:2017 „Statinių klasifikavimas“ 6 įstatymo skyrius. Reikia atkreipti dėmesį į statinio aukštį ir plotą.

 Didžiausias aukštis, mDidžiausias plotas, m2
I grupėII grupėI grupėII grupė
Gyvenamosios paskirties (vieno, dviejų butų) pastatas-8,5-80
Pagalbinio ūkio paskirties pastatai – be gyvenamųjų patalpų58,55080
Kitos (šiltnamių) paskirties pastatai5-80-
Sodo namai8,5-80-
Kiti negyvenamieji pastatai58,55080

Taigi, jau žinome kokios kategorijos statinį norime statyti. Toliau…

Statinio vieta ir kiti kriterijai

Dar vienas mums dažnai sutinkamas įstatymas – STR 1.05.01:2017 „Statybą leidžiantys dokumentai. Statybos užbaigimas. Statybos sustabdymas. Savavališkos statybos padarinių šalinimas. Statybos pagal neteisėtai išduotą statybą leidžiantį dokumentą padarinių šalinimas“. 3 priede nurodomi atvejai, kada privalomas statybą leidžiantis dokumentas naujo nesudėtingojo statinio statybai, rekonstravimui, statinio kapitaliniam ar paprastajam remontui.

Trumpai apibendrinant. Leidimas statyti naują statinį privalomas šiais naujo nesudėtingojo statinio statybos atvejais:

 • statoma saugomoje teritorijoje (kultūros paveldas, vandens apsaugos zonos, draustiniai, rezervatai, magistralinių dujų, elektros tinklų apsaugos zonos ir t.t.)
 • statomas II grupės nesudėtingas statinys mieste (miestu laikomas ir miestelis su 3000 gyventojų)
 • statomas gyvenamosios paskirties pastatas
 • rekonstruojamas nesudėtingas pastatas, kai jo paskirtis keičiama į gyvenamąją

Kada pradėtas statyti?

Prievolė gauti statybos leidimą gyvenamam namui (nesvarbu kiek m2) atsirado tik nuo 2017 metų sausio 1 dienos.

Jeigu jūs turėjote sklypą ir pradėjote statyti dar iki 2017 metų – užregistruoti jį supaprastinta tvarka galima ir šiandien.

Tiesa. Verta turėti įrodymus, kad statyta tikrai tuo metu. Registrų centras nesudėtingai gali patikrinti nuo kada statytojas valdo sklypą, pažiūrėti nuotraukas darytas iš kosmoso. Jeigu ten 2017-2018 metais nesimatė jokio statinio – gali tekti pasistengti įrodyti. Pateikti statybų rangos sutartį, medžiagų pirkimo kvitus, foto ar pan.

Keli praktiniai pavyzdžiai

Ar galiu Vilniaus rajone statyti gyvenamą namą iki 80m2 be leidimo? Sklypas – namų valda.

Ne. Nuo 2017 metų statant bet kokius gyvenamuosius namus leidimas privalomas. Verta paminėti, kad projektas ir derinimo tvarka tokio dydžio namų yra paprastesnis. Tačiau jis turi būti.
Jeigu statyba pradėta iki 2017 – užbaigti statybas ir registruoti galima ir šiuo metu neturint statybos leidimo.

Sodų bendrijoje statomas nedidelis sodo namas. Ar galima užregistruoti?

Taip. Jeigu tokio sodo namo aukštis neviršija 8,5m, o bendra kvadratūra (rūsio plotas neskaičiuojamas) neviršija 80m2 – statyti ir registruoti galima be leidimo. Tiesa reikia išlaikyti reikalingus atstumus nuo sklypo ribų, nepažeisti trečiųjų asmenų interesų ir pan.
Nėra skirtumo ar sodų bendrija yra mieste ar kaime – leidimas nereikalingas, kadangi sodo pastatai iki 80m2 priskiriami I nesudėtingų statinių grupei.
Jeigu sodo namas viršija 80m2 – leidimas reikalingas. Jis tampa neypatingos kategorijos statiniu.

Noriu pastatyti šiltnamį prie tvoros su kaimynu. Vilniuje, Žvėryne. Ar galiu tiesiog statyti ir užregistruoti? Ar visgi reikia rengti projektą ir jį derinti?

Šiltnamiai iki 80m2 priskiriami I grupės nesudėtingiems statiniams. Taigi ir kaime ir mieste juos galima statyti neturint leidimo.
Jeigu norima statyti neišlaikant 3m atstumo nuo sklypų ribos – būtinai reikia ir kaimyno sutikimo.
Žvėryno rajonas tikėtina priskiriamas kultūros paveldo zonai. Todėl dėl konkretaus sklypo – verta raštu teirautis atsakingų institucijų.

Turiu 1ha žemės ūkio paskirties sklypą su tvenkiniu. Noriu pastatyti pirtelę. Ar reikia rengti projektą?

Jeigu pirtelė yra iki 80m2 – leidimo ir projekto kaip ir nereikėtų. BET. Sklype turėtų būti suformuota užstatymo teritorija. Tai gali būti senos sodybos teritorija arba suformuota nauja. Tiesiog “bulvių lauke” statyti negalima. Tuščio sklypo atveju reikia rengti ūkininko sodybos vietos parinkimo planą. Jį suderinti ir gauti sklypui adresą. Tuomet numatytoje teritorijoje jau galima ir statyti ir registruoti statinius.

Prie pilnai registruoto namo noriu pastatyti priestatą/garažą. Sklypas priklauso miesto teritorijai. Ar tam reikalingas projektas, leidimas?

Mieste privalu gauti statybą leidžiantį dokumentą ūkiniams pastatams, kurie priskiriami II nesudėtingų statinių grupei. Taigi, jei garažas bus iki 50m2 – leidimo nereikia. Jeigu didesnis – reikia.
Verta atkreipti dėmesį į priestato konstrukcijas. Jeigu priestatas taps bendra namo dalimi (bendras stogas, patekimas į namą iš garažo ir pan.) – tai traktuojama kaip namo sudedamoji dalis – rekonstrukcija. Jeigu priestatas statomas kaip savarankiškas statinys – galima registruoti kaip atskirą statinį.

Post Author: pridavimai

46 Replies to “Tai reikia statybos leidimo ar ne?”

 1. Laba. Kaimo vietovėje ( Panevezio raj.) gyv.namu valdos sklype noriu statyti vasarnami ( iki 80kv.). Taciau, rajono Savivaldybeje gavau paaiskinima, kad to daryti namu valdos sklype negaliu. Turi buti statomas tik namas ir, tik tada, kiti pastatai.

  1. Sveiki,
   1 – Paprašykit, kad atsakytų raštu, motyvuodami teisės aktais. Mano žiniomis tokio įstatymo, kuris nusakytų pastatų statymo eiliškumą nėra. Juk anksčiau visi pirmiau statė tvartelį, o namą tik po to. 🙂
   2 – Savivaldybei greičiausiai “užkliuvo” statinio pavadinimas – “Vasarnamis”. Čia labiau kvepia rekreacine paskirtimi. O namų valdoje atseit turi būtų namų ūkis. 🙂 . Greičiausiai, jei sakytumėte statysiu “Pagalbinio ūkio” paskirties pastatą – problemos nematytų.
   3 – Statant ir registruojant statinį, kuriam nereikia statybos leidimo – savivaldybė nedalyvauja. Viskas vyksta matininkams formuojant dokumentus, o Registrų centrui registruojant.

   1. Sveiki, noriu statytis 80 kv namą Trakų rajone kaime. Žemės paskirtis namų valda kokiu leidimų man reiktų ir kur kreiptis, kad juos gauti.

    1. Sveiki, norint statyti namą – reikia kreiptis leidimo į savivaldybę. Paprastai žmonės samdo architektą, kuris parengia projektą, jį suderina ir gauna statybą leidžiantį dokumentą.

 2. Sveiki,
  Kaimo vietovėje noriu nugriauti seną gyv. namą. ir vietoj jo pastatyti naują, jis neviršytų 80m2. Ar turiu turėti projektą ir gauti leidimą?
  Ačiū

  1. Sveiki,
   Norint statyti naują GYVENAMĄ NAMĄ, ar rekonstruoti seną GYVENAMĄ NAMĄ (griauti/perstatyti/keisti) reikia turėti projektą ir leidimą.
   Statant naują ūkio pastatą iki 80m2 leidimas nebūtinai reikalingas.
   Turint seną registruotą namą verta pasigilinti ir paplanuoti darbus protingai. Paskambinkit, pakonsultuosim išsamiau.

 3. Labadiena, turiu sodo nama sodu bendrijoje, kuri noriu rekonstruoti. Bendras plotas yra 67kw taciau i sia kvadratura pagal namu knyga ieina ir rusys po visu namuku ir palepe ( rusys ir palepe neirengti) atmetus rusy su palepe lieka apie 20kw
  Klausimas butu ar galeciau be jokiu leidimu dastatyti 60kw nekeiciant sodo namo paskirties i gyvenama. Dastatant nebutu virsyta 80kw riba… Aciu uz atsakyma…

  1. Sveiki. Taip galit.
   Rūsio plotas nėra skaičiuojamas į tą 80m2 normą. Bet įrengta palėpė – taip.
   Taigi, jei po rekonstrukcijos 1 ir 2 aukštų (mansarda skaičiuojama nuo 1.6m aukščio) plotų suma bus iki 80m2 – viskas ok. Tokį sodo namą galima įteisinti ir be projekto su leidimu.

 4. Laba diena,

  Įsigijau kotedžą su sklypu (Akademijos miestelyje, Kauno raj.) kuris apibrėžtas bendro naudojimosi taisyklėmis. Savo pusėje, kur sklypas ribojasi su gatve noriu statyti sandėliuką apie 20 kv.m. Tokio tipo pastatui statybos leidimas neprivalomas, bet ar galiu jį statyti prie pat tvoros? ar turi būti išlaikyti atstumai?

  1. Sveiki, taip leidimas nėra privalomas. Tačiau norint statyti (ir registruoti!) statinį prie pat tvoros – reikia gauti kaimyninio sklypo savininko sutikimą. Šiuo atveju suprantu, kad tai yra valstybinė gatvė. Todėl suderinimą galėtų duoti NŽT. Kreipkitės raštu su schemute dėl pritarimo ir gausit atsakymą. Taip pat įvertinkit, ar sandėliukas nebus statomas ant kokių nors komunikacijos trasų – dujos, elektra ar pan. Sėkmės!

 5. Kokie statybos darbai turi buti padaryti sodo name iki 80kw iregistruot 100% baiktuma ir uzregistruot registru centre?

  1. Sveiki,
   Sodo namas turi būti normaliai baigtas iš lauko. Daromos nuotraukos. Taip pat ir viduje neturėtų “būti smėlis”. Jei šiek tiek darbų dar viduje trūksta – nieko baisaus.

   1. Pasistatau 80kw sodo nama kiek kw gali buti paklaida( jei tai isvis galima) ?
    Ir jeigu prie tu 80kw prijungiu (daleiskim 20kw kateliniai) su iejimu tik is lauko (is vidaus nebutu iejimo) tai nesiskaiciuotu i ta 80kw?

    1. Vidaus patalpų plotas turi būti IKI 80m2. 79,9m2 ir ne daugiau.
     Jeigu katilinė bus kaip atskiras statinys – atskiras įėjimas iš lauko, atskiras stogas, o ne bendra konstrukcija – viskas OK. Katilinę bus galima įteisinti kaip atskirą statinį.

 6. Sveiki . Noriu salcininku r. Dainavos kaime pastatit namuka 65m2 namuka. Projekta jau pats nusipeseu nes nerandu tinkamo. Kokiu dokumentu man reik ir kaip jos gaut . Nama pradesiu statit 2021 m

  1. Sveiki, norint statyti gyvenamą namą – reikia rengti projektą ir gauti statybos leidimą. Siūlau kreiptis į architektus, kurie galės padėti su statybos leidimo gavimu.
   Vėliau pastačius – kreipkitės pas mus. Padėsime su įteisinimu ir registravimu.

 7. Sveiki, gal galėsite pakomentuoti keletą klausimų?
  1. ar išlikęs reikalavimas, kad Nesudėtingam II gr. statiniui tarp laikančių konstrukcijų būtų ne daugiau nei 6 m. atstumas? Ar dabar žiūrima tik į plotą ir aukštį ? Jei taip, gal galėtumėte nurodyti teisės aktą, kur tai norodyta?
  2. Statybos įstatyme 51 str. perskaičiau, kad
  Minimalūs privalomi pastatų energinio naudingumo reikalavimai nenustatomi:

  5) atskirai stovintiems pastatams, kurių bendras naudingasis vidaus patalpų plotas ne didesnis kaip 50 kvadratinių metrų;
  Ar tai reiškia, kad namas iki 50 kv. neprivalo atitikti A++ (2021 m.) klasės reikalavimo, nes nebus vertinamas jo energinis naudingumas?

  1. Sveiki,
   Dėl laikančių konstrukcijų. Šiuo metu galiojančiame STR 1.01.03:2017 „Statinių klasifikavimas“ nurodyta, kad nesudėtingos grupės statinius apibrėžia plotis, aukštis ir ar bus laikomos pavojingos medžiagos. Reikalavimo dėl laikančių konstrukcijų nėra.
   12 metrų tarp laikančių konstrukcijų yra požymis ypatingų statinių. To pačio įstatymo 5 skyriaus 2 skirsnis.
   Dėl energinių reikalavimų. Klausimas įdomus. Labiau teorinis. Praktikoje dar nepasitaikė. STR 2.01.02:2016 „Pastatų energinio naudingumo projektavimas ir sertifikavimas“ nurodo, kad energiniai reikalavimai nėra taikomi pastatams iki 50m2. Taip kaip ir jūs rašote. Tai logiška manyti, kad statant namą iki 50m2 energinių reikalavimų nėra.
   Tačiau kyla retorinis klausimas. Jei statai namą, investuoji į projektą, leidimą ir t.t. Tai ar tikrai verta tai daryti tik dėl 50m2?? 🙂

 8. Sveiki, klausimas dėl statybą leidžiančio dokumento. Maišiagaloje namų valdos sklype planuoju statyti I grupės nesudėtingą statinį (pagalbinio ūkio be gyvenamųjų patalpų). Sklype šiuo metu nėra jokių statinių. Kaip suprantu, pagal STR staybos leidimas nėra reikalingas. Tuo pačiu planuoju įsivesti elektrą, ESO pateikiau paraišką. ESO reikalauja statybos leidimo, motyvuodami savo vidinės tvarkos reglamentais. Ar tokiu statybos atveju statybos leidimas apskritai išduodamas, ar ESO reikalavimas neprieštarauja STR?

  1. Sveiki, taip teisingai, tokiam statiniui leidimas nėra reikalingas. Čia gali būti ESO naujų vartotojų prijungimo politika. Bet esam praktikoje darę įvadą į tokius statinius. Vietoj leidimo pateikėm statinio schemą, paaiškinimą, kad leidimas nėra reikalingas ir ESO davė prisijungimo sąlygas. Pabandykit taip

 9. Sveiki, kaimo vietovėje norime rekonstruoti pirtį ir pavėsinę i viena pastatą (vasarnami su mansarda). Namo valdoje registruotas gyvenamasis namas yra. Rekonstruotas pastatas butu 8x9m. T.y 72m2. Ar pries atliekant darbus reikia gauti leidima darbams vykdyti?

  1. Sveiki, jeigu statinys bus namų valdos ribose ir nebus mansardos, tuomet 72m2 statinys registruojamas be statybos leidimo. Rengti projektą ir gauti leidimą nėra privaloma

 10. Sveiki,
  Ar ūkininko sodyboje statomam gyvenamąjam namui taikomi nauji reikalavimai (nuo 2021 metų) energetinei klasei? Ar namas gali būti B, A ar A+ klasės ar turi būti taip pat kaip namų valdoje a++?

  1. Sveiki. Reikalavimai tokie patys. Nuo 2021 metų naujai statomas namas turės atitikti A++ energinę klasę.

 11. Laba diena,
  Kaime namų valdos sklype norime pasistatyti ūkio paskirties pastatą 61kv.m.
  Ar reikia tokiam statiniui leidimo?
  Kokie reikalavimai taikomi? Atstumas nuo sklypo ribos? Gaisriniai reikalavimai nuo kaimynų pastatų taikomi?

  1. Sveiki, jeigu sklypas nėra kokiam draustinyje ar kultūros pavelde – tokiam 61m2 ūkio paskirties statiniui leidimo nereikia. Nuo sklypo ribos min 3m. Gaisrinių reikalavimų tokiem statiniam nelabai kas žiūri.

 12. Sveiki, Vilniaus r., kaime įsigijome namų valdos sklypą. Kol susiprojektuosime pagrindinį namą ir gausime statybos leidimus- akivaizdžiai užtruksime metus ar virš. Ieškome būdo greičiau įsikelti gyventi į sklypą. Ar įmanomas variantas pirmiau pasistatyti kokį 50kv.m. “nesvarbu kokiu pavadinimu” statinį dar iki vasaros ir jame apsigyventi ir tuomet rūpintis pagrindinio namo vystymu? Ar ir tokiam mažam statiniui kaime reikia pirmiau projekto ir statybos leidimo? Mūsų planuose bet kokiu atveju yra tokio dydžio svečių namelis, bet jame ir wc, ir dušas tikrai bus, tad ar įmanoma, kad jis būtų traktuojamas kaip pagalbinis ūkinis pastatas, ar klystu?

  1. Sveiki, taip žinoma galit. Ūkio paskirties pastatui kaime, namų valdoje, jei nėra kokių spec apribojimų sklypui – projekto, leidimo nereikia. Išlaikykit bent 3m nuo sklypo ribos ir tokį statinį galėsim vėliau įteisinti ir užregistruoti. Gerų statybų! Lauksim grįžtant 🙂

 13. Sveiki,ar didelės problemos laukia sumažinus sodyboje 70 kv Rąstinį gyvenamajį namą į 40kv,neturint statybos leidimo ir projekto?

  1. Sveiki, kaip suprantu senas namas buvo registruotas 100proc baigtumu, jis buvo 70m2. Rekonstravote jį perstatydami ir sumažindami iki 40m2. Jeigu sklype netaikomi kokie spec ribojimai, sklypas yra kaime – problemų neturėtų būti. Galima daryti naują inventorizacijos bylą, formuoti rekontrukcijos deklaraciją, atnaujinti sklypo geodezinius matavimus ir viską įteisinti. Bet norint pasakyti tiksliau – reikia matyti konkrečius dokumentus ir situaciją.

   1. Laba diena, pas mane senas rastinis namas priduotas 100%,kvadratura 70kv , pamatai is akmenu, klausimas toks butu ar nugriovus galima statyti naujai neissipleciant is seno projekto ribu, ar reikalingas projektas ir koks, namas kaime, nepriskiremas nei regijoninem ni kitokiu apribojimu. Aciu uz atsakyma

    1. Sveiki, jei namas po remonto (suprantu, kad čia jau beveik nauja statyba) bus tų pačių matmenų, išlaikytos ne blogesnės laikančios konstrukcijos, langai, durys panašiai – bus galima formuoti kaip remontą ir atnaujinti namo dokumentus tuo pačiu unikaliu nr. Paprastam remontui projekto, leidimo nereikia.

 14. laba,
  sklypas rekreacines paskirties prie ezero. norime statyti pirti su poilsio zona.
  kokie galimi variantai? kokie reikalavimai? ar butinas projektas ir leidimas statybai?
  kokiais atvejais jo nereikia? jei statytume valciu prieplauka? ar reiktu leidimo ir projekto?
  kokie max ismatavimai galimi?
  dekui.

  1. Sveiki. Tokiam sklype neabejotinai yra vandens telkinių apsaugos zonos ir kiti apribojimai. Anksčiau ar vėliau iškils statinių teisėtumo klausimas. Patartume raštu kreiptis į vietos savivaldybę, nurodant norimus statyti statinius ir gauti jų atsakymą.

 15. Laba diena. Isigyjome sklypa sodo bendrijoje be pastato. Noretumem pasistatyti toki didesni sodo nameli 80kvm kad leisti ten laika vasara ir gyventi. Ar reikia leidymo statyboms tokiam statyniui?

  1. Sveiki. Pagal šios dienos įstatymus sodų bendrijoje esantys sodo pastatai iki 80m2 priskiriami I grupės nesudėtingiems statiniams. Jiems leidimas nėra privalomas. Išlaikykit atstumus nuo kaimynų ir galit statyt. Kai reikės įteisinti – paskambinkit. Sėkmės

 16. Sveiki, klausimas dėl garažo statybos gyvenamosios paskirties sklype Vilniaus m. Ar galimas toks variantas, jog vietoj 80kv. garažo statyti du atskirus po 40-50kv. taip išvengiant projektavimo ir statybos leidimo darbų? Jei taip, koks reikalingas minimalus atstumas tarp jų ir iki aplinkinių pastatų? Kaip suprantu svarbu, jog būtų atskiri įėjimai iš lauko ir atskiros stogų konstrukcijos? Ačiū iš anksto.

  1. Sveiki, Taip. Teoriškai įmanoma. Statiniai turi būti iš tikrųjų atskiri – t.y. turėti atskirus įėjimus, atskiras konstrukcijas, stogas turi būti taip pat atskiras. Esame įteisinę statinius kaip atskirus ir su bendra siena. Tačiau čia rizika, kad registrų centras atmes, jei jiems atrodys, jog čia turi būti bendras statinys. Nuo kaimynų – standartiškai 3m. Arba raštiškas sutikimas, jog nėra prieš.

 17. Sveiki, turime namų valdos sklypą Trakų raj. Norime jame pastatyti karkasinį namą, iki 50 kv.m. Kiek suprantu, jam statybos leidimas yra būtinas? Ir tai turi atitikti A++ klasę?
  Nes radome tokį išaiškinimą:
  1. Pastato energetinis naudingumo sertifkatas yra privalomas visiems naujai statomiems pastatams išskyrus:
  1.5. atskirai stovinčių pastatų, kurių bendras naudingasis vidaus patalpų plotas ne didesnis kaip 50 kvadratinių metrų;

  1. Sveiki, taip teisingai. Pagal šiuo metu galiojančius įstatymus energiniai reikalavimai taikomi pastatams nuo 50m2. Vadinasi, jei statote 49m2 namą – energiniai reikalavimai nėra privalomi.
   Tačiau, jei norite gyvenamo namo – projektą rengti ir leidimą gauti teks. Projekto derinimo metu – savivaldybė gali suinterpretuoti energinius reikalavimus ir savaip. Tad reikėtų su jais dėl to padiskutuoti.

 18. Sveiki,
  1) Sodo bendrijoje statant gyv. paskirties namą iki 80m2 leidimo nereikia, o kaip dėl supaprastino projekto, ar jis taip pat nereikalingas?
  2) Ar reikia leidimo Vilniaus mieste arba rajone statant gyv. paskirties namą iki 80m2? Ir ar reikalingas supaprastintas projektas? Jei taip, ar gali supaprastiną projektą ruošti statybų inžinerijos bakalaurą turintis asmuos (turintis atestatą) ar visgi visi derinimai privalo būti derinami su architektu? Ačiū.

  1. sveiki,
   1 – statant bet kokį gyv. namą leidimo reikia;
   2 – statant bet kokį gyv. namą leidimo reikia. paprastai tokius darbus daro architektas. dėl bakalauro diplomo abejočiau. bet galit pasidomėti dėl projektuotojams keliamų reikalavimų. čia ne mūsų sritis.

  1. Logiškai mąstant, jeigu statinį norit registruoti kaip nekilnojamą daiktą – galioja tos pačios taisyklės kaip ir kitiems pastatams. Aprašėm straipsnyje.
   Jeigu norit statinį pastatyti laikinam naudojimui – kreipkitės į vietos savivaldybę. Jie turėtų duoti atsakymą ar toje teritorijoje tai galima daryti.
   Jeigu tame pastate norite vykdyti viešas paslaugas – apgyvendinimą. Čia vėl kitas klausimas. Reikia domėtis kokie keliami reikalavimai tokioms paslaugoms, kokius dokumentus turėti, kad legaliai vykdytum veiklą. Mes tuo neužsiimam. Sėkmės!

 19. Laba diena. Norėjau pasiklausti dėl pastogių ar jos visada yra matuojamos? Norim prisiduoti namą 100% , bet turime pastogę ten jokios apdailos nėra, tiesiog yra langai plastikiniai, grindys medžio drožlių plokštės. Ir matininkė sako, kad nesvarbu ar įrengta iki galo ji vis tiek turi matuot ar tai tiesa? Ar tiesiog nori pinigėlių pasipelnyti…

  1. Sveiki, manyčiau, kad matininkė teisi. Jeigu yra statinys prie namo, tuo labiau su stogu ir įstiklintas jo “nematyti” negalima. 🙂 . Kitas klausimas kaip jį forminti, kad nebūtų problemų priduodant. Šiuo klausimu jau reikia daugiau pasigilinti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *