Namo pridavimas

Pastato energinio naudingumo sertifikatas

Energinio naudingumo sertifikatas yra privalomas dokumentas priduodant gyvenamus pastatus. Sertifikate pažymima kokiai energinei naudingumo klasei yra priskirtas statinys. O ar klasė atitinka projekte numatytą – sutikrina statybų inspektorius.

Energinė pastato klasė nustatoma skaičiuojant su standartine aplinkos ministerijos prižiūrima programa. Tam reikalinga turėti pastato projektą, kadastrinių matavimų bylą, langų, durų, garažo vartų gaminių atitikties deklaracijas ir kitus aktualius dokumentus, bei duomenis. Skaičiavimus gali atlikti tik atestuotas specialistas.

Norint priduoti namą – energinė klasė privalo būti ne žemesnė nei numatyta projekte. Pvz. projekte numatyta B klasė. Jei skaičiuojant nustatoma C – blogai. Jei B arba A – gerai.

Minimalūs energiniai pastatų reikalavimai yra apibrėžti įstatymuose. Kokia klasė Jums reikalinga pagal statybos metus galite pasitikrinti čia.

A klasės energinis sertifikatas

Pradedant nuo A klasės ir aukščiau – atsiranda reikalavimas atlikti namo sandarumo bandymus. Statinys turi atitikti įstatyme numatytą sandarumo lygį. Tik tinkamai sandarus pastatas gali gauti A, A+, A++ energinį sertifikatą. Dažnai pasitaiko, kad namo apdailos darbai yra jau pilnai baigti, tačiau sandarumas nepasiektas. Pataisyti tokią situaciją yra sudėtinga ir brangu. Todėl patariame statyti nuo pradžių kokybiškai, o sandarumo testą atlikti dar kol nėra iki galo padaryti visi apdailos darbai.

Kaina

Priklauso nuo reikalingos energinės klasės, objekto dydžio, sudėtingumo, reikalingų terminų.