Site Loader
Namo pridavimas

Ar galima įteisinti statybos užbaigimą (priduoti namą), jei statybos leidimo galiojimo terminas yra pasibaigęs?

Dažnai užduodamas klausimas (DUK)

Remiantis šiuo metu galiojančiu STR 1.05.01:2017 45 punktu – 2010 m. spalio 1 d. galioję, taip pat po 2010 m. spalio 1 d. išduoti ir galiojantys statybą leidžiantys dokumentai galioja neterminuotai.

Jeigu statybos leidimas galiojo iki 2010 m. spalio 1 d., tačiau statybos nėra baigtos – reikia gauti naują statybos leidimą. Kitu atveju, tęsiant darbus, tai laikoma savavališkomis statybomis.

Jeigu statybos darbai buvo atliekami tuo metu, kai statybos leidimas dar galiojo – viskas gerai. Priduoti namą galima ir turint jau pasibaigusio galiojimo leidimą.

Reikia atkreipti dėmesį, kad statybos darbų pradžia ir pabaiga fiksuojama kadastrinių matavimų byloje. Tai tikrina statybos inspekcija ir registrų centras. Tad statybos metus byloje reikia nurodyti korektiškai, kad nekiltų problemų vėliau.

DĖMESIO. 2022 metų papildymas informacija:

Nuo 2021-11-01 įsigaliojo Statybos įstatymo 27 straipsnio pakeitimai. Šio straipsnio 15 dalyje nustatyta, kad pasikeitus statytojui (statytojams) statybos darbai ir statybos užbaigimo procedūros gali būti vykdomi statybą leidžiančiame dokumente atnaujinus informaciją apie statytoją (statytojus).

Taigi jeigu asmuo įsigijo sklypą su statybos leidimu, arba nusipirko nebaigtos statybos namą iki 2021-10-31 – statybos leidimo perrašyti nereikia.

Jeigu turtas įsigytas nuo 2021-11-01 – reikia persirašyti statybos leidimą naujiems savininkams.

DĖMESIO. 2023 metų papildymas informacija:

Atsirado Statybos įstatymo 27 straipsnio 15 dalyje numatyto statybos leidimo perrašymo skirtingas traktavimas. Statybos inspekcija pradėjo reikalauti, kad leidimas būtų perrašomas visais atvejais. Tačiau savivaldybės turi kitą nuomonę. Ir ji pagrįsta šiuo Aplinkos ministro įsakymu. Aktuali ištrauka čia:

2.2. jei statytojas pasikeitė iki 2021 m. spalio 31 d. šio įsakymo nuostatos įsigaliosiančios nuo šio įsakymo įsigaliojimo dėl informacijos apie pasikeitusį statytoją, statybą leidžiančiame dokumente atnaujinimo netaikomos.

Post Author: pridavimai

4 Replies to “Statybos leidimo galiojimas”

  1. Sveiki,
    ar remiantis šiuo metu galiojančiu STR 1.05.01:2017 45 punktu reiškia, kad
    jei mano statybos leidimas išduotas 2009.01.09, jis yra galiojantis, nesvarbu, kad parašyta, “statybos leidimas galioja iki 2019.01.16”?

  2. Namui statybos leidimas išduotas 1989 metais. Noriu įsigyti šį nebaigta statinį. Kokios mano perspektyvos.

    1. Greičiausiai liūdnos. Nes tas leidimas jau negalioja. Vykdyti statybas galima tik turint galiojantį leidimą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *