Site Loader
Namo pridavimas

Statant namą dažnai atsiranda minčių pakeisti jau suprojektuotus sprendinius. Keičiami tiek namo išplanavimo sprendiniai, tiek namo vieta sklype, komunikacijų vieta ir t.t. Pastačius “ne visai” pagal projektą kyla natūralus klausimas – “Ar tokį namą bus galima priduoti?”. Pabandysim trumpai aprašyti kokie nukrypimai nuo projekto yra leistini, o kokie yra rimti ir esminiai.

Pakeitus esminius statinio projekto sprendinius ir norint tęsti statybą, privaloma gauti naują statybą leidžiantį dokumentą. Tai reiškia – naujas projektas, nauji derinimai, išlaidos. Netgi nauji reikalavimai (kaip pvz. energinė klasė – A+). Jeigu namas buvo projektuotas ir statytas kaip B klasės, gavus leidimą A+, labai tikėtina, kad tokio namo apskritai nebus įmanoma įteisinti. Tad į nukrypimus nuo projekto reikia žiūrėti rimtai.

Jei jau pakeitimai tikrai būtini – reikėtų “taikyti” į leistinus pakeitimus, kuriems užtenka supaprastintos projekto korektūros. Tokiu atveju užtenka “pataisyti” projektą, t.y. padaryti jo naują versiją. Naujo statybos leidimo gauti nereikia. O tai žymiai palengvina namo pridavimo procedūrą.

Šioje lentelėje paprastai pateikiame informaciją apie statinio pakeitimus nuo projekto (vieno, dviejų butų gyvenamieji namai):

 GalimaProjekto korektūraNegalima / Naujas statybos leidimas
Keičiama statinio vieta sklype (jei nepažeidžiami kiti reikalavimai, kaip pvz. kaimyno riba 3m, vandens telkinio apsaugos zona ar pan.) iki 20cmiki 1mvirš 1m
Didinami statinio išorės matmenys (perimetras)iki 20cmiki 1mvirš 1m
Mažinami statinio išorės matmenysiki 20cmvirš 20cm-
Keičiamas pastato aukštis, nulinė altitudėiki 20cmiki 1mvirš 1m
Keičiama inžinerinių įrenginių vieta, trasaiki 5%virš 5%-
Keičiamos statybinės medžiagos (kaip pvz. stogo danga, fasadas)-Taip-
Keičiami langų ar durų dydžiai, vieta-Taip-

Dėmesio! Informacija yra orientacinio pobūdžio. Tiksli informacija pateikiama galiojančiuose LR teisės aktuose.

Post Author: pridavimai

3 Replies to “Esminiai statinio nukrypimai nuo projekto”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *