Site Loader
Namo pridavimas

Statant namą dažnai atsiranda minčių pakeisti jau suprojektuotus sprendinius. Keičiami tiek namo išplanavimo sprendiniai, tiek namo vieta sklype, komunikacijų vieta ir t.t. Pastačius “ne visai” pagal projektą kyla natūralus klausimas – “Ar tokį namą bus galima priduoti?”. Pabandysim trumpai aprašyti kokie nukrypimai nuo projekto yra leistini, o kokie yra rimti ir esminiai.

Pakeitus esminius statinio projekto sprendinius ir norint tęsti statybą, privaloma gauti naują statybą leidžiantį dokumentą. Tai reiškia – naujas projektas, nauji derinimai, išlaidos. Netgi nauji reikalavimai (kaip pvz. energinė klasė – A+). Jeigu namas buvo projektuotas ir statytas kaip B klasės, gavus leidimą A+, labai tikėtina, kad tokio namo apskritai nebus įmanoma įteisinti. Tad į nukrypimus nuo projekto reikia žiūrėti rimtai.

Jei jau pakeitimai tikrai būtini – reikėtų “taikyti” į leistinus pakeitimus, kuriems užtenka supaprastintos projekto korektūros. Tokiu atveju užtenka “pataisyti” projektą, t.y. padaryti jo naują versiją. Naujo statybos leidimo gauti nereikia. O tai žymiai palengvina namo pridavimo procedūrą.

Šioje lentelėje paprastai pateikiame informaciją apie statinio pakeitimus nuo projekto (vieno, dviejų butų gyvenamieji namai):

 GalimaProjekto korektūraNegalima / Naujas statybos leidimas
Keičiama statinio vieta sklype (jei nepažeidžiami kiti reikalavimai, kaip pvz. kaimyno riba 3m, vandens telkinio apsaugos zona ar pan.) iki 20cmiki 1mvirš 1m
Didinami statinio išorės matmenys (perimetras)iki 20cmiki 1mvirš 1m
Mažinami statinio išorės matmenysiki 20cmvirš 20cm-
Keičiamas pastato aukštis, nulinė altitudėiki 20cmiki 1mvirš 1m
Keičiama inžinerinių įrenginių vieta, trasaiki 5%virš 5%-
Keičiamos statybinės medžiagos (kaip pvz. stogo danga, fasadas)-Taip-
Keičiami langų ar durų dydžiai, vieta-Taip-

Dėmesio! Informacija yra orientacinio pobūdžio. Tiksli informacija pateikiama galiojančiuose LR teisės aktuose.

Post Author: pridavimai

15 Replies to “Esminiai statinio nukrypimai nuo projekto”

 1. Sveiki, jeigu pagal projektą numatyta stoginė (namas sutapdintu stogu, stoginė, prijungta prie namo), gautas leidimas, namas statomas, tačiau nusprendėme daryti paprastesnę stoginę, plotas liktų tas pats arba mažesnis (kiek galima mažinti?), ar reikia projekto keitimo? Ar galima priduoti namą be stoginės?

 2. Namas pastatytas 1990 metais pagal projeta vieno auksto ir3kambariu o pastatytas 2 aukstu ir 6 kambariu yra didelis nukrypimas i auksty ar reikalingas naujas projektas ir statybos leidimas namas dar nepriduotas

 3. sveiki,
  yra gautas statybos leidimas, tačiau tik pradėjus statybas pamačiau projektuotojų klaidą. nulinė altitudė (švarių grindų aukštis) pažymėtas taip kur turėjo būti pamatų apačia. ko pasekoje sklypa vietomis butų reikėja nukasti apie 2m. dabar nulinė altitudė pagal projekta pasikeitė, neviršyje vieno metro. bet jeigu namo sienas pakelsiu papildomai per viena blokelį ar sumuojasi kažkaip tas aukščio nuokrypis. ar tai skirtingu elementų galimi nukrypimai.

  1. Geriau sekit visas altitudes – vidutinė žemės paviršiaus, cokolio, nulio, kraigo. Neviršykit 1m paklaidos. Nes tuo atveju reikės derinti projektą iš naujo.

 4. Kaip suprantu, jei ant namo fasado vietoj dekoratyvinio tinko uždėtum plytelę, tai taip pat reikalingas projekto pakeitimas?

  1. Čia nebus esminis pakeitimas. Projekto pakeitimų aprašas arba A laida daugiausiai.

 5. Sveiki.Namas pastatytas,bet nebaigtas vidus ir nepriduotas dar,Norim naikinti viena langa.Tiesiog uzmuryti skyle,kai isimsim langa.Architektas sake,kad reikia A laidos.Gal galit paaiskinti kas tas yra prasau.
  dekoju.

 6. Sveiki, pagal projektą numatytas garažas (garažas prijungtas prie namo po vienu stogu), gautas leidimas, namas statomas, tačiau nusprendėme keisti garažo stogo konstukciją (iš šlaitinio į sutapdintą). Plotas likto tas pats, stogo aukštis sumažėjo. Ar reikia projekto keitimo ar reikia naujo SLD?

  1. Jeigu bent viename pjūvyje kuris nors taškas konstrukcijos keičiasi daugiau nei 1m – naujas SLD. Jeigu mažiau nei 1metras – A laidos užteks.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *